Sık sorulan: Istanbullu Gelin Esma Sultan Gençliğini Kim Oynuyor?

İstanbullu Gelin Ülfetin gençliğini kim oynuyor?

Kanal D ekranlarında yayınlanan Poyraz Karayel dizisinin kadrosuna dahil olan Gözde Türker, dizi de Melis karakterini canlandırmıştır. Şimdilerde İstanbullu Gelin dizisinde Ülfet karakterinin gençliğine hayat vermektedir.

İstanbullu Gelin Esma Sultan gerçekte kim?

İpek Bilgin 24 Mart 1956 tarihinde İstanbul ‘da doğmuştur. Tam adı; Fatma İpek Bilgin’dir. Aslında tiyatro oyuncusudur. Ankara Devlet Tiyatrosu’nda uzun yıllar görev yaptı.

Bursalı Esma Sultan kimdir?

Ekrana geldiği ilk iki bölümle seyirciyi ekrana kilitleyen İstanbullu Gelin dizisinde dikkatleri üzerine çeken Esma Hanım rolündeki İpek Bilgin, daha önce bir çok dizi ve filmde yer aldı. İstanbullu Gelin’de Özcan Deniz’in annesi rolüne hayat veren Fatma İpek Bilgin 24 Mart 1956 doğumludur.

Istanbullu Gelin’deki Ülfet kimdir?

Usta oyuncu Meral Çetinkaya, İstanbullu Gelin ‘e transfer oldu. Başrollerini Özcan Deniz ve Aslı Enver’in paylaştığı dizisin kadrosuna üçüncü sezonda dahil olan Meral Çetinkaya, Ülfet Kavaklı’yı canlandıracak.

Istanbullu gelin Emir kimdir gerçek adı?

STar TV’nin sevilen dizisi İstanbullu Gelin ‘de dikkat çeken pek çok isim arasında Emir ‘i oynayan küçük oyuncu Orhan Eşkin de var. Özcan Deniz’in oynadığı Faruk’un hiç bilmediği oğlu olarak diziye girdi.

Istanbullu gelin Esma nasıl öldü?

İstanbullu Gelin ‘de kocası Garip’in ölümü ve alzheimer hastalığının ilerlemesiyle zor günler yaşayan Esma Sultan, geçtiğimiz bölümde Süreyya’dan kendisinin ölümüne yardımcı olmasını istemişti. Süreyya, Esma ‘yı kahvaltı masasında ölmüş halde buldu.

You might be interested:  Sık sorulan: Gelin Hamamini Kim Öder?

Istanbullu gelin ipek kim oynuyor?

İstanbullu Gelin ve Muhteşem Yüzyıl gibi önemli projelerde yer alan Dilara Aksüyek, İpek Boran karakteri ile tanınmıştı. DİLARA AKSÜYEK KİMDİR KAÇ YAŞINDA? Dilara Aksüyek, 24 Temmuz 1987 tarihinde İzmir Karşıyaka’da dünyaya geldi.

Esma Sultan nereli?

Esma Sultan (d. 14 Mart 1726, İstanbul – ö. 13 Ağustos 1788, İstanbul), Osmanlı Padişahı III. Ahmed’in kızı, III. Mustafa ile I. Abdülhamid’in kız kardeşi.

Gercek Esma Boran kimdir?

Ayşegül Aldinç: Esma Sultan; Asıl adı Esma Mısıroğlu’dur.

Esma Sultan Yalısı kime ait?

Abdülaziz’in kızı Esma Sultan ‘ın 1899 yılında ölümünden sonra II. Abdülhamit yalıyı kız kardeşi Cemile Sultan ‘a vermiş; onun ölümünden sonra V. Murad’ın kızı Fatma Sultan, II. Abdülhamit’e rica ederek sahilhaneyi satın almıştır. Yalı, 1915’e kadar Osmanlı Hanedanı’nın mülkiyetinde kaldı.

Ipek bilginin kızı kim?

Çağ Çalışkur

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector