Okuyucular soruyor: Ezo Gelin Nerede Çekildi?

Ezo Gelin filmi hangi köyde çekildi?

1973’lü yıllarda, “Adak”, “Kaçak”, “Kibar Feyzo”, ” Ezo Gelin “, “Sultan Gelin ” filmleri, son olarak “Kasaba” ve “Asi” dizilerinin çekildiği Harran Mahallesi’nde halk, eski günlerde olduğu gibi oyuncuları ve ekipleri ağırlamak istiyor.

Sultan Gelin filmi nerede çekildi?

Film, Hatay’ın Reyhanlı ilçesinin Harran Mahallesi’nde çekilmiştir. Halit Refiğ’in olayların tamamının köyde geçtiği tek filmi 1973 yılında çekilen “ Sultan Gelin ”dir.

Kemal Sunal Kibar Feyzo filmi nerede çekildi?

KİBAR FEYZO FİLMİ NEREDE ÇEKİLDİ? Kibar Feyzo filminin çekimleri Hatay’ın Reyhanlı ilçesine bağlı Kavalcık (Harran) Mahallesi’ndeki tarihi bir konakta gerçekleştirildi.

Ezo Gelin kimdir kimin nesidir?

Asıl adı “Zöhre” olan Ezo Gelin, 1909’da Oğuzeli ilçesinin Uruş köyünde doğdu. Babası, Bozgeyikli oymağından Emir Dede, anası Elif’tir. Nüfus kaydında halen bekar görünen Ezo ‘nun, üçü erkek, üçü kız, altı kardeşi daha vardı. Ezo, erken gençliğinden itibaren, güzelliğiyle dikkatleri üstünde topluyordu.

Gelin kız türk filmi nerede çekilmiştir?

bu arada filmin yönetmen yardımcısı erdoğan avcı abimiz filmin antalya korkuteli’nde çekildiğini söyledi. bu filmi 2000’li yıllarda kanal 7’de görmüştüm.

Hazal 1979 nerede çekildi?

Batman 2’nci Uluslararası Film Festivali’ne katılmak için Batman’a gelen Türkan Şoray, 1980 yılında rol aldığı ‘ Hazal ‘ filminin çekimlerinin yapıldığı Gercüş İlçesin’e bağlı Gönüllü Köyü’ne gitti.

You might be interested:  Hızlı Cevap: Istanbullu Gelin Istanbulda Nerede Çekiliyor?

Ocak kimin eseri?

Işık Gürer’ in ilk romanı Mine, böylesi bir dünyadan sesleniyor bize. Çağımızın uzağında, çoktan unutmuş olduğumuz duyguları benliğimize yeniden hatırlatırken şiirin, arzuların, gizlenmesi gereken tutkuların eşliğinde bir aşk hikayesine dönüşüyor.

Maho Ağa nın konağı nerede?

Yeşilçam’ın başta Kibar Feyzo olmak üzere birçok filminin çekimlerinin yapıldığı Hatay’ın Reyhanlı ilçesine bağlı Kavalcık (Harran) Mahallesi’ndeki tarihi konak restore edilerek sinema müzesine dönüştürülecek.

Erkek Güzeli Sefil Bilo filmi nerede çekildi?

Bu eğlenceli üçlüyü gerçek bir eşkıyalık deneyiminden çok talihsiz ve komik olaylar beklemektedir. ERKEK GÜZELİ SEFİL BİLO NEREDE ÇEKİLDİ? 1979 yapımı yerli komedi filmi Erkek Güzeli Sefil Bilo filminin çekimlerinin genellikle Hatay ve çevresinde yapıldığı biliniyor.

Kemal Sunal Propaganda filmi nerede çekildi?

1948 yılında gerçek yaşanan bir hikayeden yola çıkılarak çekilen Propaganda filminin çekimleri Aksaray’ın Yalman köyünde yapıldı.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector