Hızlı Cevap: Istanbullu Gelin Esma Kim?

Esma sultanı kim oynuyor?

Özcan Deniz ve Aslı Enver’in başrollerini paylaştığı İstanbullu Gelin dizisinde yer alan İpek Bilgin, oynadığı Esma Sultan karakteriyle hafızalara kazındı.

İstanbullu Gelin Esma’nın gençliğini kim oynuyor?

İstanbullu Gelin dizisinde Esma Sultan karakterinin gençliğini canlandıran oyuncu Ilgaz Kaya, merak edilen isimler arasında 2018’de Direklerarası Tiyatro Ödülleri’nde Umut Veren Genç Kadın Oyuncu ödülünü alan Ilgaz Kaya Boğaziçi Üniversitesi’nde eğitim görüyor.

İstanbullu Gelin Esma nasıl öldü?

İstanbullu Gelin ‘de kocası Garip’in ölümü ve alzheimer hastalığının ilerlemesiyle zor günler yaşayan Esma Sultan, geçtiğimiz bölümde Süreyya’dan kendisinin ölümüne yardımcı olmasını istemişti. Süreyya, Esma ‘yı kahvaltı masasında ölmüş halde buldu.

Bursalı Esma Sultan kimdir?

Ekrana geldiği ilk iki bölümle seyirciyi ekrana kilitleyen İstanbullu Gelin dizisinde dikkatleri üzerine çeken Esma Hanım rolündeki İpek Bilgin, daha önce bir çok dizi ve filmde yer aldı. İstanbullu Gelin’de Özcan Deniz’in annesi rolüne hayat veren Fatma İpek Bilgin 24 Mart 1956 doğumludur.

Esma Sultan nereli?

Esma Sultan (d. 14 Mart 1726, İstanbul – ö. 13 Ağustos 1788, İstanbul), Osmanlı Padişahı III. Ahmed’in kızı, III. Mustafa ile I. Abdülhamid’in kız kardeşi.

Berkay ve Hira neden ayrıldı?

İstanbullu Gelin’ dizisinde tanışıp sevgili olan Berkay Hardal ile Hira Koyuncuoğlu ilişkilerinin sonlandırdığı iddia edildi. Show TV’de ekrana gelen ‘Meleklerin Aşkı’ dizisinde başrol olan Berkay Hardal’ın, yoğun çekim temposundan dolayı ilişkisine eskisi kadar zaman ayıramadı. Çift bu nedenle ayrılma kararı aldı.

You might be interested:  FAQ: Yeni Gelin Mevlüdünde Ne Ikram Edilir?

Istanbullu Gelindeki garip kim?

İstanbullu Gelin dizisinde Garip Selimer rolünü kim canlandırıyor? Tamer Levent’in İstanbullu Gelin dizisinde oynadığı Garip Selimer karakterinin kısa açıklaması ve resmi.

Istanbullu gelin Emir kimdir gerçek adı?

STar TV’nin sevilen dizisi İstanbullu Gelin ‘de dikkat çeken pek çok isim arasında Emir ‘i oynayan küçük oyuncu Orhan Eşkin de var. Özcan Deniz’in oynadığı Faruk’un hiç bilmediği oğlu olarak diziye girdi.

Ipek Bilgin kaç yaşında?

Ayşegül Aldinç: Esma Sultan; Asıl adı Esma Mısıroğlu’dur.

Esma Sultan Yalısı kime ait?

Abdülaziz’in kızı Esma Sultan ‘ın 1899 yılında ölümünden sonra II. Abdülhamit yalıyı kız kardeşi Cemile Sultan ‘a vermiş; onun ölümünden sonra V. Murad’ın kızı Fatma Sultan, II. Abdülhamit’e rica ederek sahilhaneyi satın almıştır. Yalı, 1915’e kadar Osmanlı Hanedanı’nın mülkiyetinde kaldı.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *