Soru: Damat Ailesi Ile Tanışmada Ne Ikram Edilir?

Kız arkadaşının ailesiyle tanışmaya giderken ne giyilir?

Rahat bir kumaş pantolon ile koyu renklerde kot pantolonun üzerine düz bir bluz ya da gömlek uygun bir seçim olacaktır. Fazla abartılı olmayan sade, şık elbise modellerinden de giyebilirsin. Abartılı olmayan takılar da kıyafetini destekleyebilir.

Kayınvalide ile tanışmaya giderken ne giymeli?

* Sade olmaya çalışın, abartılı kıyafetler giymeyin. Tarzınızı yansıtın ama çok uç noktalarda dolaşmayın yinede. * İçinize sinen, güne ve duruma en uygun elbisenizi giyin. Bu memnuniyet gün boyunca sizi etkiler ve yok yere stres yapmanızı önler.

Kızın ailesi ile tanışmaya giderken hangi çiçek alınır?

Sizler de ilk tanışma çiçeği olarak orkide ya da buna benzer beyaz ve ağır yapraklı çiçekleri tercih edebilirsiniz. Aile arasında tanışmaya gidecekseniz kararsız iseniz her insan orkideye bakamayacağı için şık bir sepet yada cam vazo içerisine aranjman çiçeği yaptırmanız uygun olur.

Tanışmada erkek evine ne gider?

Erkek tarafı tanışmaya giderken genellikle çiçek ve çikolata alır ancak erkek arkadaşınızın ailesinin evine gidiyorsanız siz de eliniz boş gitmeyerek aynı şekilde çiçek ve tatlı götürebilirsiniz. Erkek arkadaşınızdan ailesinin ilgi alanları ile ilgili bilgi alarak onlara hoşlanabilecekleri bir hediye de alabilirsiniz.

You might be interested:  Sık sorulan: Damat Sandığına Ne Konulur?

Kız babasıyla tanışmaya giderken ne giyilir?

Basit bir boğazlı ya da boğazsız kazak, gömlek üstüne şık bir ceket ve rahat bir pantolon ile paçayı kurtarabilirsiniz. Ayakkabılar önemli, spor ayakkabı giymemeye çalışın. Desen asla kullanmayın ve açık renk kot giymeyin. Babasının sizden şık olma olasılığını kendiniz de biraz şık olursanız dengeleyebilirsiniz.

Erkek arkadaşımın ailesiyle tanışırken nelere dikkat etmeliyim?

Sevgilisinin ailesi ile tanışacaklara 15 önemli tavsiye

 • 1- Uygun giyinin.
 • 2- Eliniz boş gitmeyin.
 • 3- Sevgilinizle fiziksel teması azaltın.
 • 4- Saygı, saygı, saygı
 • 5- Stres olmayın ama asla hafife de almayın.
 • 6- İltifat edin.
 • 7- Herkese sıcak davranın.
 • 8- Çocuklarını övün.

Aileler tanışmaya geldiğinde ne giyilir?

Gelin ve damat tarafının anneleri ve kız kardeşleri de abartılı olmayan bir elbise ya da şık bir pantolon-bluz kombini yapabilir. Erkekler de keten/kanvas ya da kumaş pantolon üzerine giyecekleri gömlek ve blazer ceket tercih edebilir. Mevsime göre tişört-ceket ya da tişört-gömlek kombinleri de uygun seçim olacaktır.

Sevgilinin ailesiyle nasıl konuşulur?

İşte ailesiyle tanışmadan önce bu tavsiyelere kulak verin!

 1. Kıyafetlerinize dikkat edin.
 2. İlk izlenimin önemli olduğunu unutmayın.
 3. Yemek masasına telefonunuzu getirmeyin.
 4. Birbirinizi ne kadar sevseniz de aranızda mesafe olsun.
 5. Dinleyin, söz sırası size geldiğinde konuşmaktan çekinmeyin.
 6. Yardımcı olun.
 7. Ortama uyum sağlayın.

Ilk buluşmada ne giymeli?

Vücut ölçülerine uygun bir bluz, mini etek ya da şık bir elbise ilk buluşma kombinleri arasında oldukça popüler. Mevsimin trendlerini takip ederek risk almadan sana en çok uyan kombini oluşturabilirsin. Kısa topuklu ayakkabı, bu ayakkabı ile uyumlu orta-küçük boy bir çanta ve takılarla kombinini tamamlayabilirsin.

Ilk tanışmaya giderken hangi çiçek alınır?

Kimileri ilk buluşmada çiçek alınmasına pek sıcak bakmıyor olsa da siz yine de çiçeğinizi alın. Çünkü çiçek, ilk buluşmaya olan saygınızı göstermenin en güzel yollardan birisi. Tek bir gül tanesi tercih edebileceğiniz, orkide, zambak ya da papatya gibi farklı alternatiflere yönelebilirsiniz.

You might be interested:  Ds Damat Kargom Nerede?

Aranjman çiçek Canlı mi?

Çiçek aranjmanı hazırlarken canlı çiçekler kullanılabileceği gibi kuru çiçekler de tercih edilebilir. Asla solmayacak olması sebebiyle kuru çiçeklerle hazırlanan bir aranjmanı iş hayatı yoğun geçen ya da evinde çok fazla vakit harcayamayan sevdiklerinize hediye edebilirsiniz.

Tanışmada ne giyilir tesettür?

Sade şık, tesettürlü modeller de tanışma için oldukça uygun. Elbisenize uygun düz bir şal veya eşarp kullanabilirsiniz. Parlak detaylardan kaçınmanız da en iyisi.

Sözde damat tarafı ne getirir?

Damat adayı, kız istemeye giderken, şık bir buket çiçek, çikolata, söz yüzükleri ve geline takılacak takı seti götürür. Kimi yörelerde söz geleneklerine göre geline ve/veya ailesine hediye etmek üzere söz bohçası hazırlanır. Ancak, bohçaların daha ziyade nişan günü hediye edilmesi yaygındır.

Nişanda erkek tarafına ne alınır?

Genellikle; erkek pijama takımı, erkek gömlek, pantolon, kravat, kemer, damadın nişanda giyeceği takım, erkek terliği, damat havlusu, erkek iç çamaşırları, parfüm ve kişisel bakım seti, damat tıraş seti, erkek saati, kol düğmeleri, şeklinde hazırlanır.

Söz nasıl olur?

Adım Adım Söz Hazırlıkları

 1. Söz tarihi belirlemekle başlanır.
 2. Mekan seçimi yapılır.
 3. Çiftler, söz yüzüklerine karar verir.
 4. Gelin, söz elbisesini ve damat takım elbisesini seçer.
 5. Gelin, saç ve makyaj modeline karar verir.
 6. Söz organizasyonu için tema seçilir.
 7. Söz masası süslemeleri belirlenir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector